TOVAR V AKCII

naša cena 1 489,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 1 799,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 2 999,00 EUR
Informujte sa prosím

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 44,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 1 299,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 1 480,00 EUR
Informujte sa prosím

KONTAKTY

epohon s.r.o.
Popradská 502
059 52 Veľká Lomnica
tel: 0911 132 424
ebiketatry@gmail.com

ANKETA

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

Testovacia jazda 35% Reklama 19% Google a iný vyhľadávač 19% Od známeho 27%

16. 05. 2017

APACHE NA SERVERI Trutnovinky.cz

Autor: Michal Bogáň
foto: archiv Lukáš Bárty

Zdroj

Fenomén dnešnej doby, ktorý stále naberá na popularite - Elektrobicykel dokazuje, že nie je len obyčajnou hračkou. Vďaka nemu si užijete vychádzku aj v horskom teréne a kopce sa razom stanú milosrdnejšie. "Elektrobicykle sú vstupnou bránou do aktívneho života aj pre ľudí, ktorí sa inak pohybu bránia," hovorí Lukáš Bárta z úpické firmy BP Lumen, ktorá ako jedna z prvých vo svojom regióne začala elektrobicykle svojim zákazníkom ponúkať.

Elektrokola: Více radosti a zážitků pro všechny

 

Má verejnosť záujem o elektrobicykle?


Naša firma sa im venuje od roku 2008 a od tej doby ide záujem neustále hore a tento trend predpokladám ešte v niekoľkých ďalších rokoch. Elektrobicykel je úplne nový produkt, ktorý výrazným spôsobom zvyšuje kvalitu života svojim užívateľom. Než bude mať elektrobicykel doma väčšina ľudí, ešte nejakú chvíľu potrvá, ale som presvedčený, že v budúcnosti bude elektrobicyklov viac ako bežných bicyklov.

 

Nachádzajúci si cestu k elektrokolom aj "obyčajní ľudia" alebo sú záležitosťou pre fajnšmekrov?


Naopak, tí "obyčajní ľudia" sú užívateľmi elektrobicyklov od začiatku. Elektrobicykel je totiž naozaj pre každého. Porovnáva výkonnostné rozdiely medzi partnermi alebo v rámci skupiny, prináša viac zážitkov a radosti z jazdy na bicykli, pretože dosť výrazne rozšíri váš akčný rádius pri cyklo výletoch či dovoleniek. Je to výborná kompenzačná a rehabilitačná pomôcka pre ľudí so zdravotnými či pohybovými obmedzeniami. Dokonca je to aj vynikajúci prostriedok pre tréning, chudnutie a vstupná brána do aktívneho života pre ľudí, ktorí sa inak pohybu bránia. Stačí sa raz zviesť a už sa vám nechce prestať.

 

Aké elektrobicykle sa v dnešnej dobe predávajú? Ktoré typy sú najpredávanejšie?


Najviac sa určite predá dámskych modelov. Čo do množstva stále vedú EKOLA mestská s nízkym nástupom pre staršie zákazníčky. Hneď po nich sú to krosové (turistické) elektrobicykle. A v posledných pár rokoch sa začaly výrazne viac predávať elektrobicykle horské vrátane celoodpružených špeciálov do náročného terénu.

 

Dôležitým kritériom pri nákupe bude určite cena. Koľko peňazí si váš zákazník musí pripraviť?


V našej ponuke máme elektrobicykle v cene od 759€. Najlacnejšie modely sú úplne postačujúce na dochádzanie po meste a okolí. Na elektrobicykloch v cene od 1000€ sa už dá slušne výletit, no a modely so stredovým pohonom za 1666 € a viac ponúka parádne zvezenie s veľmi vysokým výkonom.

 

S akými otázkami ohľadom elektrobicyklov sa najčastejšie v predajni stretávate?


Zákazníci sa najčastejšie pýtajú na to, ako ďaleko dôjdu na jedno nabitie a aká je životnosť batérie. Odpoveď na prvú otázku je individuálna, pretože záleží na mnohých okolnostiach počnúc typom bicykla (pohonu), kapacitou batérie a hmotnosťou jazdca, cez to v akom teréne a s akou mierou asistencie budem jazdiť až po technický stav bicykla a poveternostné podmienky. A je toho ešte viac. Čo sa týka životnosti batérie, tak tá sa udáva v nabíjacích cykloch a väčšinou to býva minimálne 500, väčšinou ale okolo 1000 dobitia. Avšak kapacita batérie postupne klesá od začiatku životnosti, a tak za niekoľko rokov najazdíte na jedno nabitie trebárz len polovičnú vzdialenosť, ako keď bol elektrobicykel nový. Je takmer nereálne dosiahnuť takého množstva dobíjacích cyklov, ktoré sa uvádza.

Aké dlhé trasy sa teda na elektrobicykli dajú podniknúť?


Ako som už povedal, je to dosť individuálne, ale priemerný bicykel s nákladom cca 80 kg zvládne v kopcovitom teréne, ako máme tu v Podkrkonoší, bez problémov minimálne 70 kilometrov.

 

Keď niekde na vychádzke dôjde bicyklu "šťava", aký veľký problém to predstavuje?


Na elektrobicykli je možné šliapať ako na bežnom jazdnom bicykli bez akéhokoľvek odporu. Rozdiel je len v hmotnosti, pretože elektrobicykel váži cca od 8 kg viac. Takže veľký problém to nie je, ale je to samozrejme o poznanie väčšia drina než s asistenciou motora.

 

Keby ste mal uviesť tri hlavné dôvody, prečo jazdiť na elektrobicykli, ktoré by to boli?


To je veľmi individuálne, každý má svoje potreby, z ktorých môžu vyplývať dôvody pre obstaranie elektrobicykla. Keď to ale zovšeobecníme tak by som povedal, že elektrobicykel zásadne zvyšuje kvalitu života a prináša nové zážitky a doslova radosť z jazdy na bicykli, či už ste trénovaní športovci alebo ste práve "vstali z gauča".

 

Koľko toho najazdíte na elektrobicykli vy sám?


Trebárs minulý rok sme s kolegami vyrazili za vysokohorskú elektro-cykloturistikou do rakúskych Álp. Alebo sme s partnerkou a naším ročným synom, ktorého som vozil vo vozíku za sebou, prejazdil celé Orlické hory. Boli sme na králička Snežníku a Pradědu alebo si dali trojdňový puťák z Úpice na Ještěd. S elektrobicyklom sme aj bez fyzickej prípravy každé ráno s chuťou vyšli a len si užívali radosť z jazdy, krásne výhľady a pohodový čas strávený v prírode.