TOVAR V AKCII

naša cena 1 299,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 426,00 EUR
Informujte sa prosím

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 52,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 59,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 1 299,00 EUR
Informujte sa prosím

KONTAKTY

epohon s.r.o.
Popradská 502
059 52 Veľká Lomnica
tel: 0911 132 424
ebiketatry@gmail.com

ANKETA

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

Testovacia jazda 35% Reklama 19% Google a iný vyhľadávač 19% Od známeho 27%

22. 02. 2017

ČO JE TO ELEKTROBICYKEL A Z ČOHO SA SKLADÁ

Elektrobicykel je klasický bicykel doplnený o elektrický pohon, ktorý pomáha pri jazde. Funkcia motora je aktivovaná šliapaním, ktoré je snímané špeciálnym senzorom umiestneným v šliapacom strede. Na elektrobicykli teda musíte stále šliapať, motor vám iba pomáha. Elektrobicykel môžete uviesť do pohybu taktiež aj pomocou ovládacieho tlačidla alebo akcelerátora, ale len do maximálnej povolenej rýchlosti 6 km/h (napr. pre asistenciu pri chôdzi).

 

Maximálna rýchlosť elektrobicykla s asistenciou motora je 25 km/h s toleranciou 10% (pri dosiahnutí tejto rýchlosti sa motor vypne a vy šliapete ďalej ako na bežnom jazdnom bicykli). Keď Vám dôjde batéria alebo máte motor vypnutý, môžete na elektrobicykli ísť ako na bežnom jazdnom bicykli bez akéhokoľvek odporu.

 

Na elektrobicykel, ktorý svojimi vlastnosťami zodpovedá európskej norme EN 15194-1 sa z hľadiska zákonu o premávke na pozemných komunikáciách pozerá ako na bežný bicykel, tzn. že môžete jazdiť na cyklotrasách, nepotrebujete vodičské oprávnenie a prilba je povinná len pri jazde mimo obce (deti do 15 rokov, musia nosiť prilbu pri jazde za každých okolností).

 

V záujme vlastnej bezpečnosti však odporúčame stále nosenie cyklistickej prilby všetkým užívateľom elektrobicykla ako aj používanie reflexných prvkov alebo reflexného odevu.

 

Pokiaľ chcete bicykel využívať na pozemných komunikáciách, musí byť vybavený podľa vyhlášky Ministerstva dopravy odrazkami, prípadne svetlami na prevádzku počas zníženej viditeľnosti. Povinné vybavenie je: predná biela odrazka, zadná červená odrazka, oranžové odrazky na pedáloch a vo výplete kolesa (tieto odrazové sklá môžu byť nahradené odrazovými materiálmi umiestnenými na obuvi alebo v ich blízkosti). Za zníženej viditeľnosti musí byť bicykel naviac vybavený svietiacim svetlom bielej farby vpredu a stálym alebo blikajúcim červeným svetlom vzadu.

 

 

Technické údaje elektrobicykla so systémom Apache Power

Menovitý výkon motora 250W

Napätie systému 36V

Prevádzková teplota 0 / +40 ° C

Skladovacia teplota -10 / +50 °C                                                                    

Stupeň krytia IP 54 (ochrana proti prachu a striekajúcej vode) (zdroj:apache návod)

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV