TOVAR V AKCII

naša cena 1 489,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 2 200,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 426,00 EUR
Informujte sa prosím

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 599,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 599,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 59,00 EUR
Informujte sa prosím

KONTAKTY

epohon s.r.o.
Popradská 502
059 52 Veľká Lomnica
tel: 0911 132 424
ebiketatry@gmail.com

ANKETA

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

Testovacia jazda 35% Reklama 19% Google a iný vyhľadávač 19% Od známeho 27%

02. 01. 2017

GEARSENSOR

Gearsensor (GSD) je malý pomocník, ktorý pomáha pri radení na kolesách vybavených stredovým pohonom EVBIKE (Bafang). Senzor zapojíte do dráhy lanka, ktoré vedie od páčok k přehazovačke. K regulátoru motora ho potom pripojíte miesto konektora pre brzdovú páčku, ktorá sníma brzdenie.

Senzor je vhodný najmä pre kolesá, ktoré majú vyšší výkon od 350W a pre osoby, ktoré sú užívateľsky založené a chcú si užívať nerušený komfort v priebehu jazdy.

 

Prečo práve gearsensor?

Cez nesporné výhody stredových motorov na elektrobicykloch nie je pri radení taký komfort, ako pri iných motorov (predných aj zadných). Konkrétne sa jedná o prenos krútiaceho momentu motora hnaného prevodníka do celého prevodového mechanizmu, pri ktorom je radenie hlučné a "nepríjemné" sprievodným prepnutim v danom pohybe reťaze pod ťahom motora na iný pastorok. V prípade viacrýchlostných je bez prerušenia šliapania zmena prevodu takmer nemožná, teda napríklad pri jazde do kopca je nutné prestať šliapať, čo v malej rýchlosti môže spôsobiť úplné zastavenie jazdy. A to práve rieši gearsensor, ktorý umožní v priebehu radenia na definovaný čas odpojiť ťah motora, aby bolo možné bezproblémovo preradiť. Šetrí sa tak aj jednotlivé komponenty celého prevodového mechanizmu, bonusom je komfort radenia zhodný s radením na normálnom bicykli. Tento proces je riadený elektronicky a je reakciou na aktiváciu pohybu radiacej páčky.

 

Je gearsensor len obyčajným snímačom pohybu lanka?

Hoci by sa zdalo, že gearsensor je jednoduchý snímač lanka, tak vedzte že to tak nie je. Táto súčasť prešla niekoľkými rokmi vývoja a mikroprocesor vnútri snímača vyhodnocuje mnoho údajov, tak aby napríklad rozpoznal preradenie od bežného pohybu lanka napríklad pri jazde po nerovnostiach.