TOVAR V AKCII

naša cena 2 450,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 2 999,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 2 200,00 EUR
Informujte sa prosím

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 52,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 618,00 EUR
Informujte sa prosím
naša cena 528,00 EUR
Informujte sa prosím

KONTAKTY

epohon s.r.o.
Popradská 502
059 52 Veľká Lomnica
tel: 0911 132 424
ebiketatry@gmail.com

ANKETA

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

Testovacia jazda 35% Reklama 19% Google a iný vyhľadávač 19% Od známeho 27%

AKO SI VYBRAŤ » Typy elektrických pohonov

zdroj

 

    ACTIVE / PERFORMANCE


Stredový pohon od nemeckej značky Bosch je v súčasnej dobe to najlepšie, čo v ponuke elektrobicyklov nájdete. Väčšina svetovo známych značiek bicyklov poháňa svoje elektro modely práve pohonom Bosch a to pre jeho vysoký výkon, spoľahlivosť, dizajn, funkcie a samozrejme tiež silnú značku.


Bosch ponúka dva rady systémov, ktoré sa líšia predovšetkým v maximálnom krútiacom momente a sile asistencie. Rad Performance je predurčený pre športovú jazdu s vysokou mierou asistencie a krútiacim momentom až 60 Nm, zatiaľ čo rad Active je vhodná pre pohodovejšie jazdenie, cykloturistiku alebo pre dopravu (dochádzanie).

Apache je jedinou českou značkou, ktorá vo väčšej miere používa systém Bosch na svojich elektrobicykloch a to celkom na 6 rôznych modeloch. U väčšiny modelov si môžete vybrať medzi radom Performance a Active.

Ak hľadáte kvalitu bez kompromisu a ste ochotní do svojho nového elektrobicykle investovať viac peňazí, potom elektrobicykel s pohonom Bosch je jednoznačne tou správnou voľbou. Zamilujete sa už po prvom zvezení.

Středový motor „Drive Unit

Srdcom systému je výkonný stredový motor Drive Unit. Integrovaná riadiaca jednotka každú sekundu vyhodnotí až 1000 údajov z pripojených snímačov a na ich základe potom optimalizuje výkon motora a mieru asistencie. V motore je zabudovaný snímač šliapania (otáčanie kľúk) a torzný snímač sily šliapania, na zadnej rámovej stavbe je potom umiestnený snímač rýchlosti (otáčok zadného kolesa). Motor je schopný dosiahnuť maximálny krútiaci moment až 60 Nm (Performance) resp. 48 Nm (Active).

Miera asistencie v pomere k síle šliapania (v %) / maximální točivý moment.
Režim Performance Active
Turbo 275 / 60 225 / 48
Sport 190 / 55 150 / 45
Tour 120 / 50 100 / 40
Eco 50 / 40 40 / 30

Batéria „Power Pack“

Systém je napájaný Li-Ion batériou, ktorá môže byť umiestnená v ráme alebo v nosiči bicykla. Kapacita batérií Bosch na elektrobicykloch Apache je 11 Ah (400 Wh). Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou (2,5 kg) a dlhou životnosťou. Sú vybavené BMS doskou (Battery Management System), ktorá batériu chráni pred prehriatím, skratom alebo prebitím. Ak necháte batériu dlho bez dobíjania, dokáže ju BMS uchrániť pred likvidačným poklesom napätia.

Displej „Intuvia“

Systém sa ovláda pomocou LCD displeja umiestneného na riadidlách a oddeleného tlačidlového ovládača u ľavého madla. Prostredníctvom displeja sa nastavuje úroveň asistencie (Off-Eco-Tour-Sport-Turbo) a aktivuje sa asistent chôdze / rozbiehaní (motor pomáha bez nutnosti šliapať avšak len do rýchlosti 6 km/h). Displej zobrazuje informácie o stave batérie a aktuálnom výkone motora, ktorý je priamo úmerný spotrebe energie. Vďaka tomu môžete sledovať, aký vplyv na spotrebu majú jednotlivé úrovne asistencie, štýl jazdy a zaradené prevody a následne svoj štýl jazdy optimalizovať pre dosiahnutie čo najdlhšieho dojazdu. Pre efektívnu voľbu prevodov môžete tiež využiť odporúčania pre preradenie na ťažší alebo ľahší prevod, ktoré sa na displeji zobrazujú. Displej ďalej ponúka funkcie cyklopočítača ako je okamžitá, maximálna a priemerná rýchlosť, celková a denne prejdená vzdialenosť, čas jazdy a hodiny. Vybavený je tiež USB zásuvkou umožňujúcou dobíjanie mobilných zariadení (telefón, navigácia a pod)

Technické parametre

Napätie systému: 36 V
Menovitý výkon motora: 250 W
Maximálny točivý moment motora: 60 Nm (Performance)/48 Nm (Active)
Hmotnosť motora: 4 kg
Kapacita batérie: 400 Wh
Hmotnosť batérie: 2,5 kg
Čas nabíjania: 3,5 h (50% za 1,5 h)
Dojezdová vzdialenosť: 75 – 130 km (Perfromance)/85 – 140 km (Active)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Najväčší svetový výrobca komponentov pre bicykle Shimano predstavil vlastný pohon pre elektrobicykle so stredovým motorom - Shimano Steps. S hmotnosťou 3,2 kg je najľahším stredovým motorom v ponuke elektrobicyklov Apache. Rovnako ako ostatné stredové motory je vybavený integrovanou riadiacou jednotkou, snímačom otáčania kľúk a sily šliapania, ktorých výstupy potom využíva pre nastavenie miery asistencie. Maximálny krútiaci moment je 50 Nm a tak je pohon Shimano STEPS vhodný predovšetkým pre cykloturistiku a dopravu (dochádzanie).


Hneď tri modely elektrobicyklov Apache sú osadené stredovým pohonom Shimano Steps. Krosový modely Kolla a Kolla lady a mestské elektrobicykel Elegance.

Ak ste priaznivci cykloturistiky alebo riešite otázku efektívnej dopravy vo svojom okolí, potrpíte si na jednoduchosť a spoľahlivosť a hľadáte elektrobicykel s dobrým pomerom cena/výkon, Shimano STEPS je tým ideálnym riešením.

Stredový motor

Pohon elektrobicykla zaisťuje kompaktný, ľahký a tichý stredový motor s integrovanou riadiacou jednotkou, snímačom šliapania (otáčania kľúk) a torzným snímačom sily šliapania. Motor je schopný dosiahnuť maximálny krútiaci moment 50 Nm.

Batéria

Systém je napájaný Li-Ion batériou, ktorá môže byť umiestnená v ráme alebo v nosiči bicykla. Kapacita batérií STEPS na elektrobicykloch Apache je 11,6 Ah (418 Wh). Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou (2,5 kg) a dlhou životnosťou. Sú vybavené BMS doskou (Battery Management System), ktorá batériu chráni pred prehriatím, skratom alebo prebitím. Ak necháte batériu dlho bez dobíjania, dokáže ju BMS uchrániť pred likvidačným poklesom napätia.

LCD displej

Systém sa ovláda pomocou LCD displeja (umiestneného na riadidlách) a oddeleného tlačidlového ovládača u ľavého madla. Prostredníctvom displeja sa nastavuje úroveň asistencie (Off-Eco-Norm-High) a aktivuje sa asistent chôdze / rozbiehanie (motor pomáha bez nutnosti šliapať avšak len do rýchlosti 6 km/h). Displej zobrazuje informácie o stave batérie a aktuálnom dojazde a ďalej ponúka funkcie cyklopočítača ako je okamžitá, maximálna a priemerná rýchlosť, celková a denne prejdená vzdialenosť, čas jazdy a hodiny.

Technické parametre

Napätie systému: 36 V
Menovitý výkon motora: 250 W
Maximálny točivý moment motora: 50 Nm
Hmotnosť motora: 3,2 kg
Kapacita batérie: 418 Wh
Hmotnosť batérie: 2,55 kg(nosičová) / 2,66 kg (rámová)
Čas nabíjania: 4 h
Dojezdová vzdialenosť: 70 – 125 km

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bafang MaxDrive je čiernym koňom na poli stredových pohonov. Pýši sa predovšetkým veľmi vysokým krútiacim momentom motora, ktorý môže dosiahnuť až 80 Nm. Motor je pritom veľmi tichý a vysoko účinný. Vďaka priaznivej cene a modernému dizajnu použitých komponentov je tak veľmi zaujímavou alternatívou k zavedeným značkovým pohonom.


Apache sa podieľal na vývoji a testovaní prototypov tohto výkonného systému a je jedným z prvých svetových výrobcov elektrobicyklov, ktorý dostal možnosť ho zaradiť do svojej ponuky. V kolekcii 2015 stredový motor Bafang MaxDrive pohánal 3 modely elektrobicyklov Apache radu E1 - horské Hawk a Manitou a krosový Matto.

Ak požadujete vysoký výkon v dobrom pomere k cene a nepotrpíte si na zvučné mená svetových značiek, potom Vás stredový pohon MaxDrive určite nadchne.

Motor

Srdcom elektrobicykla je stredový motor Bafang MaxDrive s menovitým výkonom 250W, ktorý je v špičke schopný dosiahnuť výkon až 520W. Hlavným tromfom motora Bafang MaxDrive je však jeho veľmi vysoký krútiaci moment až 80 Nm pri zachovaní nízkej spotreby (pre porovnanie, stredový motor Bosch Performance ponúka krútiaci moment 60 Nm). Motor je vybavený snímačom šliapania a torzným snímačom sily šliapania. Riadiaca jednotka, ktorá je integrovaná do tela motora, tak pri určovaní miery asistencie vyhodnocuje, akou silou jazdec šliape do pedálu a podľa toho reguluje výkon motora. Tzn. čím väčšou silou jazdec šliape, tým väčšou silou motor pomáha.

Batéria

Energiu do systému dodáva batéria s Li-Ion články Samsung, ktorá je umiestnená v ráme elektrobicykla. Jej kapacita je 13 Ah, čo v spolu s napätím systému 36V znamená, že je schopná vykonať prácu o objeme 468 Wh. Batéria je osadená USB zásuvkou umožňujúcou dobíjanie mobilných zariadení (telefón, navigácia a pod.). Batéria je vybavená BMS doskou (Battery Management System), ktorá batériu chráni pred prehriatím, skratom alebo prebitím. Ak necháte batériu dlho bez dobíjania, dokáže ju BMS uchrániť pred likvidačným poklesom napätia.

LCD displej HMI

Systém sa ovláda pomocou LCD displeja umiestneného na riadidlách a oddeleného tlačidlového ovládača u ľavého madla. Prostredníctvom displeja sa nastavuje úroveň asistencie v rozsahu 0-5 a aktivuje sa asistent chôdze / rozbiehania (motor pomáha bez nutnosti šliapať avšak len do rýchlosti 6 km/h). Displej zobrazuje informácie o stave batérie a ponúka funkcie cyklopočítača ako je okamžitá, maximálna a priemerná rýchlosť, celková a denné prejdená vzdialenosť a čas. Vybavený je tiež USB zásuvkou umožňujúcou dobíjanie mobilných zariadení (telefón, navigácia a pod.).

Technické parametre

Napätie systému: 36 V
Menovitý výkon motora: 250 W
Maximálny točivý moment motora: 80 Nm
Hmotnosť motora: 3,8 kg
Kapacita batérie: 468 Wh
Hmotnosť batérie: 3 kg
Čas nabíjania: 7 h
Dojezdová vzdialenosť: 75 – 130 km

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Apache Power je najpoužívanejším systémom elektropohonu v sortimente elektrobicyklov Apache. Je výsledkom dlhodobého vlastného vývoja a ponúka ten najlepší pomer cena/výkon v danej triede elektrobicyklov. Tento modulárny systém vyhovuje širokému dopytu po rôznych typoch elektrobicyklov v rôznych cenových úrovniach strednej triedy. Motory sú zapletené do zadného alebo predného kolesa, na výber je z niekoľkých typov batérií s rôznymi kapacitami a ovláda sa pomocou jednoduchého LED panelu alebo multifunkčného LCD displeje, ktoré sú vzájomne zameniteľné. Pri prestavbových sadách je možné zvoliť aj stredový motor.


Apache Power poháňa dve desiatky modelov elektrobicyklov Apache vo všetkých typových kategóriách: mestská, skladacie, krosové a horské. Či už hľadáte elektrobicykel pre dochádzanie do práce, cykloturistické vychádzky alebo aktívne jazdenie v teréne, z ponuky elektrobicyklov s pohonom Apache Power si určite vyberiete.

Apache Power sa ponúka aj ako sada pre elektrifikáciu bicykla.

Motor

Pohon elektrobicyklov vybavených systémom Apache Power zaisťujú zapletené (nábojové) motory od značky 8FUN. Väčšina modelov má motor umiestnený v zadnom kolese, ale niektoré využívajú predný pohon (to v prípade, že sú osadené zadným radiacim nábojom Shimano Nexus).

Batéria

Energiu do systému dodávajú Li-Ion batérie rôznych typov pre rôzne modely. Batéria môže byť umiestnená v nosiči, za sedlovou trubkou, v ráme alebo skrytá vo vnútri rámovej trubky. Kapacita sa pohybuje v rozmedzí 6,6 až 13 Ah. Rámové batérie sú vybavené USB zásuvkou pre dobíjanie mobilných zariadení. Všetky typy batérie sú vybavené BMS doskou (Battery Management System), ktorá batériu chráni pred prehriatím, skratom alebo prebitím. Ak necháte batériu dlho bez dobíjania, dokáže ju BMS uchrániť pred likvidačným poklesom napätia.

Riadenie systému

Systém elektropohonu je ovládaný riadiacou jednotkou, ktorá je umiestnená v blízkosti batérie. Riadiaca jednotka prepája motor s batériou, ovládacím panelom, snímačom otáčok a rýchlosti alebo brzdovými pákami a reguluje výkon motora podľa nastaveného režimu asistencie na ovládacom paneli. Vyššie modely sú riadené sínusovou technológiou, ktorá zaisťuje výrazne tichší chod motora.

Ovládanie elektrobicykla

Elektrobicykle so systémom Apache Power ponúkajú 2 typy ovládania. Jednoduchý LED panel alebo multifunkčný LCD displej s oddeleným ovládačom a funkciami cyklopočítača.

Jednoduchý LED panel je umiestnený pri ľavom madle riadidiel a jeho prostredníctvom sa nastavuje režim asistencie v rozsahu 1-5, aktivuje sa asistent chôdze / rozbiehania (motor pomáha bez nutnosti šliapať avšak len do rýchlosti 6 km/h) a ovláda sa osvetlenie (ak ním je elektrobicykel vybavený). LED panel tiež zobrazuje informácie o stave nabitia batérie.

Multifunkčný LCD displej je umiestnený na stredu riadidiel a ovláda sa pomocou tlačidlového ovládača u ľavého madla riadidiel. Prostredníctvom displeja sa nastavuje úroveň asistencie v rozsahu 0-5, aktivuje sa asistent chôdze / rozbiehania (motor pomáha bez nutnosti šliapať avšak len do rýchlosti 6 km/h) a ovláda sa osvetlenie (ak ním je elektrobicykel vybavený). Tiež ponúka režim asistencie "Offroad" bez obmedzenia rýchlosti. Táto funkcia je iba u horských a crossových modelov a je možné ju aktivovať iba mimo oficiálnej komunikácie. Displej zobrazuje informácie o stave batérie, spotrebe energie a aktuálnym výkonu motora, ktorý je priamo úmerný spotrebe energie. Vďaka tomu môžete sledovať, aký vplyv na spotrebu majú jednotlivé úrovne asistencie a rôzny štýl jazdy a zaradených prevodov a následne svoj štýl jazdy optimalizovať pre dosiahnutie čo najdlhšieho dojazdu. Displej ďalej ponúka funkcie cyklopočítača ako je okamžitá, maximálna a priemerná rýchlosť, celková a denné prejdená vzdialenosť a čas.

LED panel a LCD displej sú vzájomne zameniteľné. Modely vybavené LED panelom je tak možné dovybaviť multifunkčným LCD displejom, ktorý ponúka oveľa viac funkcií.

Niektoré modely sú vybavené aj brzdovými pákami s brzdovými senzormi. V prípade zabrzdenia riadiaca jednotka vypne pohon elektrobicykla.

Technické parametre


Napätie systému: 36 V
Menovitý výkon motora: 250 W
Hmotnosť motora: 2,5 – 3,2 kg
Kapacita batérie: 238 Wh – 468 Wh
Hmotnosť batérie: 2,3 – 3,6 kg
Čas nabíjania: 3,5 - 7 h
Dojazdová vzdialenosť: 30 – 110 km

* uvedené technické parametre sa u jednotlivých modelov líšia

 

 

 

 

 

Prečítajte si aj: